NASZE PIONIERSKIE TECHNOLOGIE
 

TECHNOLOGIE Z CELEM

Innowacyjne. Oryginalne. I wdrożone z celem.

Dziś, komponenty Lyngdorf Audio są na całym świecie uznawane za jedne z najlepszych produktów odtwarzających wysokiej jakości dźwięk cyfrowy. Chcesz czystego dźwięku? Opracowaliśmy w pełni cyfrowy tor sygnału, który eliminuje wszystkie zakłócenia i niedoskonałości zestawów analogowych. Pragniesz dźwięku, który zabrzmi doskonale w każdym środowisku? Stworzyliśmy RoomPerfect™, który „widzi" pomieszczenie odsłuchowe i poprawia dźwięk tak, aby do tego pomieszczenia pasował. Chcesz słuchać nagrania, które pozostaje nietknięte na każdym poziomie? Opracowaliśmy Intersample Clipping Correction dla przywrócenia obciętych sygnałów do ich pierwotnego kształtu w całym paśmie odtwarzanego dźwięku i zapewnienia niespotykanej dynamiki sygnału. Te sprawdzone technologie mają na celu stworzyć zasadniczą różnicę. Posłuchasz i przekonasz się...


ROOMPERFECT™

Do czego potrzebna jest korekcja akustyczna?

Pomieszczenie odsłuchowe - Najsłabsze ogniwo w łańcuchu odtwarzania dźwięku. Większość produktów high-endowych jest tworzona i testowana w idealnych dźwiękowo pomieszczeniach odsłuchowych o zoptymalizowanych wymiarach i wyposażonych w ustroje akustyczne. Jednak w rzeczywistości systemy dźwiękowe są instalowane w autentycznych pomieszczeniach mieszkalnych. Niestety nie brzmią one tak, jak w laboratoriach. Twój system dźwięku powinien być idealny w każdym środowisku, ale tylko Lyngdorf Audio może obiecać, że będzie.

Taka sytuacja: pomimo, że wszystkie projekty elektroniki audio i głośników określają pasmo przenoszenia z odchyłami od 2 do 3 dB, to pokój może podnieść szczyty i spadki poszczególnych częstotliwości o ponad 20 dB w całym zakresie akustycznym, co może zrujnować jakość nawet najlepszych wzorów audio. A oto odpowiedź: Lyngdorf Audio: RoomPerfect™, produkt końcowy ponad dwóch dekad pionierskich badań i rozwoju audio.

Perfekcyjny dźwięk dzięki RoomPerfect™. Jest to inteligentny system, który nie tylko identyfikuje charakterystykę dźwięku głośników, ale dokonuje również szczegółowego pomiaru akustyki pomieszczenia. Kilkuminutowy prosty proces korekcji spowoduje, że dźwięk Twojego systemu stereo będzie doskonale przystosowany do kształtu, wielkości i właściwości akustycznych pokoju, w którym słuchasz muzyki.

Lepszy dźwięk, większa elastyczność tworzenia systemu. Zastosowanie kalibracji RoomPerfect™ pozwala na umieszczenie głośników w miejscu, które nie zawsze jest zgodne z „zasadami audiofilskimi” i pozwala stworzyć układ, który zagra najlepiej w Twoim pomieszczeniu. Jeśli np. umieścisz kolumnę głośnikową w pobliżu ściany będziesz słyszał mocniejsze basy i wyższą wydajność głośnika. RoomPerfect™ pozwala skorygować niedoskonałości w paśmie częstotliwości, spowodowanych pozycjonowaniem głośnika blisko ściany. RoomPerfect™ sprawdza się też doskonale w pomieszczeniach niesymetrycznych, redukując nierówności w odtwarzaniu głośników.


 

CYFROWE WZMACNIANIE

Przyszłość cyfrowa nadeszła już dziś

Dla niektórych koneserów dźwięku, słowo "digital" było historycznie obciążone negatywnymi skojarzeniami z marnymi realizacjami systemów budżetowych klasy D i aktywnymi subwooferami. Nowe czasy oraz nowe technologie zmieniły takie postrzeganie. Stało się to dzięki pionierskiej dziedzinie badań i rozwoju nowych technologii firmy Lyngdorf Audio. Ponad dwie dekady temu, Lyngdorf Audio stworzył cyfrowe systemy amplifikacji. W rezultacie powstały nowe zestawy stereo, najlepsze, aby cieszyć ucho precyzyjną reprodukcją nagrań muzycznych. Dzięki temu każda nuta zostanie oddana dokładnie tak, jak to zamierzali zarówno muzyk jak i inżynier dźwięku .

Najnowszym "Power DAC" -  cyfrowym  wzmacniaczem jest TDAI-3400, który ma swoje korzenie w legendarnej konstrukcji cyfrowego wzmacniacza audio Lyngdorf Millennium, wciąż dostępnego w wersji MK IV. Podobnie jak wszystkie składniki w pełni cyfrowych produktów Lyngdorf Audio, TDAI-3400 pozwala na bardzo stabilną obróbkę sygnału, która jest niemożliwa do wykonania przez systemy analogowe ze sprzężeniem zwrotnym. Tak wysoki poziom dokładności odtwarzania sygnału uzyskuje się dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu zasilacza, który zapewnia prawidłowe i stabilne napięcie dla stopnia wyjściowego nawet w sytuacjach małej mocy w sieci i wahania napięcia. Wraz z redukcją zakłóceń sieciowych eliminuje potrzebę stosowania filtra sieciowego oraz kondycjonera.

Mówiąc prościej, zamiast ograniczenia zakresu dynamiki przy normalnym poziomie głośności przez tłumienie poziomu sygnału, TDAI-3400 używa stopień zasilacza jako kontrolę siły głosu. Nie ma absolutnie żadnego tradycyjnego układu regulacji głośności w torze wzmacniacza, wpływającego na wydajność prądową stopnia mocy. Uzyskujemy za to pełną wierność od najniższego do najwyższego ustawienia głośności.

Modulowane przez szerokość, nie przez kodowanie modulacji impulsuW Lyngdorf Audio w pełni cyfrowe przetwarzanie sygnału wejścia cyfrowego jest przetwarzane tylko raz w modulatorze szerokości impulsu (PWM) w oparciu o opatentowaną technologię Equibit™. Została ona pierwotnie opracowana dla wzmacniacza Millennium (w przeciwieństwie do kodu modulacji impulsu). Rezultatem jest duże wzmocnienie, które nie podkreśla ani nie koloruje dźwięku. Dźwięk w nagraniu jest identyczny z dźwiękiem, który słychać w głośniku. Jakie to proste.


WOOFERY ZEWNĘTRZNE

Ogólny efekt i radykalna poprawa

Perfekcyjna kalibracja dla perfekcyjnego basu. Basy są podstawą brzmienia. Zapewniają  punkt oparcia dla całego  spektrum dźwięku. Ale w układzie tradycyjnym bas jest realizowany poprzez kompromisowe  umieszczenia głośnika niskotonowego w kolumnie razem z pozostałymi przetwornikami. Lyngdorf Audio opracował technologię, która całkowicie zmieniła sposób reprodukcji basu. Dzięki technologii kalibracji RoomPerfect™ można umieścić głośniki tak blisko ściany, jak chcesz i nadal cieszyć ucho minimalnymi szkodliwymi odbiciami, optymalną dynamiką i najczystszym dźwiękiem. Niepożądane zmiany charakterystyki częstotliwościowej będą wyrównywane przez dowolny wzmacniacz audio Lyngdorf z RoomPerfect™.

Zewnętrzne subwoofery przyścienne - recepta na moc i elastycznośćPrzyścienne subwoofery Lyngdorf Audio są przeznaczone do zastosowania w 2 + 2 zestawach głośnikowych. Pracują do częstotliwości 800 Hz i są absolutnie różne od tradycyjnych, ciężkich, dudniących subwooferów. Umieszczenie subwooferów Lyngdorf Audio opartych o ścianę lub w rogu pomieszczenia spowoduje ich dużo wyższą wydajność, niezrównaną dynamikę dźwięku oraz niespotykaną szybkość basu i ogromną precyzję. Nasze bardzo szybkie i mocne cyfrowe jednostki napędowe Lyngdorf Audio zapewnią bardzo niskie i precyzyjne basy z małej obudowy, która z łatwością wpasowuje się do dowolnego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju.